Naeratav halli džempriga noormees on rõõmus pärast seeninfektsiooni ravi

Seeninfektsiooni põhjused ja sümptomid meestel

Siit saate teada, millised on seeninfektsiooni sümptomid meestel, kuidas seda infektsiooni ennetada ja ravida​.

Seeninfektsioon meestel

Seeninfektsioon on levinud probleem, mis mõjutab nii naisi kui ka mehi. Seda põhjustab pärmseene Candida albicans’i vohamine. Enamik inimesi, kellel seeninfektsioon tekib, on terved, kuid nende naha mikrofloora normaalne tasakaal on häiritud, mistõttu ei takista enam miski pärmseene vohama hakkamist.

Meestel mõjutab seeninfektsioon tavaliselt peenisepead – sellist põletikku nimetatakse balaniidiks. Varased seeninfektsiooni sümptomid meestel on peenisepea sügelus, valulikkus ja punetus, eesnaha paistetus ning urineerimise või vahekorra ajal tekkiv sügelus- või põletustunne.

Meestel tekib seeninfektsioon enamasti siis, kui neil esineb eesnaha kitsenemine või kui nende immuunsüsteem on mingil põhjusel nõrgenenud. Kui teil oli kokkupuude tupe kandidoosiga, siis liigseks muretsemiseks pole siiski põhjust – kuigi seenpõletik võib sugulisel teel ülekanduda, on see enamasti siiski ebatõenäoline. Tõenäolisemalt tekib seeninfektsioon siis, kui:

  • teil on eesnaha kitsenemine;

  • teie immuunsüsteem on nõrgenenud;

  • te võtate antibiootikume;

  • teil on diabeet.
     

Kuidas ennetada ja ravida seeninfektsiooni meestel?

Kuigi peenise seeninfektsiooni ravi on lihtne, on alati soovitatav selle tekkimist pigem ennetada. Korralik intiimhügieen ning avarate ja õhku läbilaskvast materjalist rõivaste kandmine on meestel seeninfektsiooni ennetamiseks kõige tõhusamateks ettevaatusabinõudeks.

Olite küll ettevaatlik, kuid hoolimata sellest tekkis seeninfektsioon? Liigseks muretsemiseks ei ole põhjust – selle infektsiooni ravi seenevastaste ravimitega on enamasti lihtne.

Mõned soovitused seeninfektsiooni ennetamiseks:

  • kandke avaraid rõivaid ja õhku läbilaskvast puuvillasest materjalist aluspesu. Aluspesu ei tohi olla liiga kitsas;

  • vältige tugevalt lõhnastatud seepide ja dušigeelide kasutamist suguelundite pesemisel;

  • puhastage peenist regulaarselt ja kuivatage pärast pesemist korralikult;

  • eelistage dušši all käimist vannis käimisele.